Stano Radič – Majster nenápadnej pointy.

Táto kniha je spomienkou na Stanislava Radiča (1955 – 2005), sociológa, rozhlasového redaktora, scenáristu, dramatika, aforistu, glosátora a predovšetkým skvelého človeka, ktorý nám veľmi chýba. 7. mája –  by  Stano Radič  oslávil šesťdesiatku.

Osud tých, ktorí si dobrovoľne vybrali život v gete podceňovaného humoru, je často nespravodlivý. Šašovia a klauni, ktorí nás zabávajú, sa iba zriedka dostanú do panteónu veľkých osobností. Zostávajú však v srdciach svojho publika. Lebo darmo, humor je večný a ľudia ho potrebujú ako kyslík. Bez neho sa nedá na tomto svete slušne žiť. „Mať charakter, znamená ostať na nohách vo svete postavenom na hlavu,“ napísal v jednom aforizme Stano Radič. Zrejme vedel, o čom a o akej dobe hovorí. Svojím humorom a postojom sa pokúšal ten náš čudný svet aspoň trochu napraviť. Postaviť ho opäť na nohy. Bola to šťastná terapia, lebo liečba humorom má svoje veľké výhody. Ak sa aj nepodarí, sranda zostáva!

Autor knihy Rasťo Piško (1962) – herec, humorista a spisovateľ. Dlhoročný priateľ a spolupracovník Stanislava Radiča, ktorý ho objavil pre rozhlas a  televíziu. Spolu s Miroslavom Nogom, Štefanom Skrúcaným a Jarom Filipom tvorili základnú päticu populárneho rozhlasového zábavníka Apropo a televíznych kabaretov Apropo TVTelecvoking.

Biografia   STANO RADIČ – MAJSTER NENÁPADNEJ POINTY vychádza na 224 stranách. Súčasťou knihy je aj  16 stranová foto príloha. Maloobchodná cena 12,90 €.

www.bux.sk, www.ibux.skwww.ikar.sk