Microsoft uvádza Sway, novú formu online prezentácií.

Do rodiny Office, ktorá k dnešnému dňu zahŕňa online aplikácie ako Word, Excel, PowerPoint alebo OneNote, pribúda od dnešných dní novinka s dynamickým názvom Sway. Jedná sa zatiaľ čisto o webovú aplikáciu kompatibilnú s poslednými verziami známych prehliadačov.

Jedná sa o novú webovú aplikáciu, v ktorej bude možné tvoriť interaktívne online prezentácie, ktoré následne možno buď zdieľať (skrze URL, obsah sa vždy zoptimalizuje / preformátuje podľa prezentačného zariadenia, či už pôjde o tablet, mobil či PC) so svojimi priateľmi či kolegami, alebo použiť napríklad na verejnej konferencii či prednáške v škole, alebo skrátka len embedovať na svojich webových stránkach ako demonštráciu svojich pracovných výsledkov.

http://www.youtube.com/watch?v=Jw-g6IuBVJE

„Je to nová cesta pre vytváranie krásnych, interaktívnych, webových vyjadrení vašich myšlienok, a to priamo z vášho telefónu alebo prehliadača.“ […] „Vaše kreácie môžete ľahko rovno zdieľať, vždy všetko vyzerá skvele na každom displeji.“ (Microsoft Sway Team )

Výhodou Sway má byť predovšetkým sloboda pri použití rôznych zdrojových typov a formátov súborov vo vlnách internetových. Teda od GIFov, cez obrázky a videá, až po tabuľky a texty. Ak všetko zjednodušíme, jedná sa v podstate o taký WYSIWYG online „PowerPoint“ pre vytváranie rýchlych prezentácií, či už vopred z preddefinovaných šablón či voľne užívateľsky editovateľných, ktoré môžeme obratom zdieľať so svojím okolím.

Aplikácia Sway je aktuálne dostupná vo webovej preview verzii, vyžaduje Microsoft ID a schválenú pozvánku, do budúcnosti určite pribudne mobilné aplikácie a Windows 8.X aplikácie pre moderné prostredie.