Kingston Technology predá svoju hernú divíziu HyperX spoločnosti HP Inc.

Spoločnosť Kingston Technology Europe Co LLP, ktorá je pobočkou Kingston Technology Company, Inc., svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila definitívnu dohodu o predaji svojej hernej divízie HyperX spoločnosti HP Inc. Táto akvizícia podporuje stratégiu spoločnosti HP zameranú na rast jej podnikania v oblasti osobných systémov, ktorých atraktívnou súčasťou sú aj hry a periférne zariadenia. Oceňované portfólio produktov HyperX zahŕňa celý rad herných periférií, vrátane headsetov, klávesníc, myší a podložiek, USB mikrofónov a príslušenstva pre herné konzoly.

„HyperX patrí medzi lídrov v oblasti periférnych zariadení, ktorých technológii dôverujú hráčmi z celého sveta, a preto sme radi, že budeme môcť privítať jeho vynikajúci tím v rodine HP,“ povedal Enrique Lores, prezident a CEO spoločnosti HP Inc. „Týmto krokom pokračujeme v budovaní našej popredné pozície v oblasti osobných systémov, kde sa usilujeme o vylepšenie používateľského prostredia a expanziu do nadväzujúcich perspektívnych kategórií produktov. Významné príležitosti vidíme práve na veľkom a rastúcom trhu periférií. Pridanie spoločnosti HyperX do nášho portfólia sa stane hnacím motorom ďalších inovácií a rastu nášho podnikania.“

Počítačové hry sú naďalej jednou z najpopulárnejších foriem zábavy a predpokladá sa, že do roku 2023 dosiahne hodnota tohto odvetvia počítačového hardvéru výšku 70 miliárd dolárov. Očakáva sa tiež, že globálny trh s periférnymi zariadeniami vzrastie do roku 2024 na 12,2 miliardy dolárov , pričom herné periférie budú mať na tomto raste nemalý podiel.

„Produkty HyperX sú navrhnuté tak, aby spĺňali aj tie najnáročnejšie požiadavky všetkých hráčov – od príležitostných až po profesionálov – a pomáhali im tak víťaziť a udržať sa na špičkovej úrovni,“ povedal John Tu, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Kingston. „Obe naše spoločnosti prosperujú, pretože sa staráme o našich zamestnancov a zdieľame rovnaké základné hodnoty a firemnú kultúru. David Sun (spoluzakladateľ a COO) aj ja sme videli, aké možnosti podnikania spoločnosť HP pre HyperX a jeho zamestnancov ponúka, a obaja sme si uvedomili, že takáto zmena môže HyperX priniesť lepšiu budúcnosť.“

Spoločnosť HP si v ostatných rokoch vybudovala veľké a stále rastúce globálne herné portfólio reprezentované jej značkou OMEN a prvotriednym ekosystémom hardvéru, softvéru, obsahu a služieb. Medzi jej pokročilé a výkonné herné zariadenia patria napríklad notebooky OMEN 15 alebo HP Pavilion Gaming 16. Okrem hardvéru podporuje spoločnosť HP aj inovácie softvéru na svojej platforme OMEN Gaming Hub, ku ktorej sa môžu hráči pripojiť, konfigurovať tu svoje herné vybavenie a hrať hry. Pridanie produktov HyperX do herného ekosystému HP prinesie hráčom nielen nové možnosti hrania, ale aj intenzívnejšie herné zážitky.

Podľa podmienok zmluvy spoločnosť HP za získanie portfólia herných periférií HyperX zaplatí 425 miliónov dolárov so započítaním bežného prevádzkového kapitálu a ďalších kompenzácií. Spoločnosť Kingston si naďalej ponechá svoje portfólio DRAM, flash a SSD produktov pre hráčov a počítačových nadšencov. Očakáva sa, že táto akvizícia sa počas prvého roka po jej realizácii prejaví aj vo zvýšení výnosu akcií spoločnosti HP. Transakcia by mala byť uzavretá v 2. štvrťroku 2021, akonáhle bude schválená príslušnými regulačnými orgánmi a budú splnené ďalšie obvyklé podmienky.