D-Link uvádza na trh nové Wi-Fi 6 routery

Dva nové cenovo dostupné routery DIR-X1560 a DIR-X1860 podporujú nový štandard Wi-Fi 6 (802.11ax) špeciálne pre modernú smart domácnosť, kde poskytujú stabilné a vysoko spoľahlivé pripojenie.

Navrhnuté sú tak, aby dokázali obslúžiť rastúci počet súbežne pripojených zariadení a inteligentných domácich miniaplikácií, preto sú vybavené radom nových technológií. Patrí medzi ne napr. technológia pre moduláciu dátových tokov 1024QAM, ktorá umožňuje zvýšiť priepustnosť všetkých pripojených zariadení až o 25%, alebo Beamforming, ktorá formuje Wi-Fi signál a zameriava ho smerom ku klientom, čím sa zvyšuje dosah Wi-Fi siete a minimalizujú sa nepokryté miesta v domácnosti. Všetko spolu zabezpečuje až štvornásobnú kapacitu a zrýchľuje pripojenie o 38%. Bonusom je podpora funkcií hlasového asistenta. Tá používateľom umožňuje ovládať router hlasovými príkazmi pomocou chytrých reproduktorov typu Amazon Alexa alebo Google Assistant, napríklad keď chcete povoliť alebo zakázať prístup k Wi-Fi, skontrolovať prihlasovacie údaje alebo je potrebné reštartovať zariadenie.

Router DIR-X1560 je k dispozícii za odporúčanú koncovú cenu 107,90€ s DPH. Pri druhom modeli DIR-X1860 sa očakáva dostupnosť v polovici júna za odporúčanú koncovú cenu 114,90€ s DPH.