Pozrite sa do Tatier cez kamery

Spoločnosť Tatry mountain resorts a.s. prišla s požiadavkou na vybudovanie flexibilného kamerového systému, ktorý by slúžil na ochranu majetku a zároveň by sa dal využiť marketingovo napr. pre informovanosť klientov publikáciou kamerových výstupov na webových stránkach.

Zadaním bolo vybudovať systém, ktorý by bolo možné ľahko integrovať do existujúcej dátovej infraštruktúry a súčasne by umožňoval aj rýchle rozširovanie, centrálnu správu s prístupom pre oprávnených používateľov a aplikačné systémy. Role dodávateľa kvalitnej technológie s dlhoročnými skúsenosťami z oblasti integrácie IP kamier a lokálnym (nadštandardným) supportom sa zhostila spoločnosť Canex connections s.r.o. s IP kamerami značky Axis a softvérovým riešením značky WatchSystem.

Živé video z Tatier nájdete na týchto linkách:

http://www.vt.sk/?id=211

http://www.jasna.sk/?id=92

http://www.tatralandia.sk/webkamery/

Rôznorodosť prostredí a použitie kamerového systému vylučovali inštaláciu jednotného typu kamier, pretože kamery sa využívajú na video dohľad v hoteloch, na sledovanie situácií na zjazdovkách, sledovanie aktuálneho počasia a pod.. Testovacia fáza pomohla určiť vhodnosť konkrétnych modelov pre zvolené prostredia a finálny výber napokon zastúpilo 11 typov kamier Axis. Následne už v prvej fáze presiahol celkový počet inštalovaných kamier číslo 130 ks!

„Kvalita kamier Axis a otvorenosť softvérovej aplikácie cWatch slúžia na ochranu nášho majetku a súčasne nám otvárajú ďalšie možnosti v oblasti marketingu a informovanosti klientov,“ povedal Ing. Miroslav Kolhánek, IT manažér spoločnosti Tatry mountain resorts a.s..

Najvyššie položená bezpečnostná kamera v SR

V projekte bolo niekoľko zaujímavých a jedinečných prostredí, v ktorých boli kamery Axis inštalované. Spoločnosť TMR totiž prevádzkuje aj lanovku na druhé najvyššie položené miesto v Slovenskej republike, na Lomnický štít. Inštaláciou vo výške viac ako 2.633 m nad morom sa stala kamera AXIS Q6034-E najvyššie položenou bezpečnostnou kamerou v Slovenskej republike.

„Použité kamery Axis musia odolávať tým najextrémnejším podmienkam, aké na Slovensku máme,“ povedal Ivan Boďazo spoločnosti Canex connections s.r.o. „Kamery musia denne bojovať s vrtochmi počasia, častými búrkami (ba aj víchricami), bleskami, či prudkými zmenami teplôt a to nielen na Lomnickom štíte, ale napríklad aj na nízkotatranskom vrchole Chopok, ktorý patrí medzi jeden z najveternejších vrcholov v strednej Európe. V tomto špecifickom horskom prostredí však kamery Axis preukazujú výnimočnú odolnosť a vysokú stabilita.“

Všetky kamery boli napokon zapojené do už existujúcej infraštruktúry TMR. Ďalším možným krokom je posilnenie marketingového a prevádzkového využitia kamier s použitím inteligentných algoritmov pre získanie špecifických informácií o návštevnosti jednotlivých stredísk.

Ďalšie zábery z aktívnych kamier v turistických centrách po celom Slovensku nájdete na http://www.holidayinfo.sk/sk/Kamery/

 

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso (1400 m n.m.)Štrbské Pleso (1400 m n.m.)

15:12, 5 °Cwww.holidayinfo.sk

Stredisko: Štrbské Pleso