Antiperspirant Dove Original s ¼ hydratačného krému pomáha regenerovať vašu pokožku podpazušia.

Holenie v súčasnosti patrí u väčšiny žien k najčastejším kozmetickým úpravám, s príchodom leta sa ale stáva ešte aktuálnejšie. Vedeli ste, že kedysi na to slúžili ostré kamene alebo obklady so žieravinou? V dnešnej dobe je našťastie depilácia šetrnejšia, ale ženy stále bojujú so suchou a podráždenou pokožkou, ktorú so sebou pravidelné odstraňovanie chĺpkov prináša.

Pomocníkom môže byť antiperspirant Dove Original, ktorý sa vďaka obsahu ¼ hydratačného krému šetrne stará o citlivú pokožku podpazušia. Pomáha pokožku regenerovať a zanecháva ju jemnú na dotyk. Antiperspirant Dove Original navyše neobsahuje alkohol, preto po jeho aplikácii zostáva aj oholené podpazušie bez nepríjemného pálenia.

Pohľad do dejín depilácie

Počiatky holenia pokožky siahajú hlboko do histórie. Už praveké ženy používali primitívne holiace predmety ako ostré kamene či lastúry. V starom Egypte si obľúbili teplý vosk a v antickom Grécku a Ríme sa tešili popularite rôzne depilačné zmesi, ktoré mnohokrát obsahovali netradičné prísady ako koziu žlč či netopieriu krv. V neskoršej dobe sa depilovalo napríklad obkladmi so žieravinou. Napriek tomu v stredoveku sa ľudia príliš neholili. Veľký zlom nastal až začiatkom dvadsiateho storočia, kedy sa ženy začali viac odhaľovať, a tak na ich tele pribúdali miesta, ktoré si pravidelne holili.

Konkrétne podpazušie patrilo k oblastiam, kde si ženy chĺpky dlho neodstraňovali. Prelom nastal až v roku 1915 – kedy magazín Harper’s Bazaar zverejnil fotku modelky s vyholeným podpazuším. Tento trend sa v priebehu dvadsiatych rokov postupne rozšíril po celom svete. Dnes sa o tieto oblasti pravidelne stará 95 % žien.[1]

Pätoro správneho holenia:

Značka Dove v spolupráci s dermatologičkou MUDr. Michaelou Blaško, PhD. zostavila pätoro pre správne holenie, vďaka ktorému je možné zmierniť podráždenie pokožky.

  • Ostrá ako britva 

  1. Ak sa holíte žiletkou, vždy myslite na to, aby bola dostatočne ostrá a meňte ju zhruba po každom treťom použití. Začervenané miesta na pokožke má obvykle na svedomí práve tupá žiletka.
  • Neponáhľajte sa 

  1. Pred tým, ako sa pustíte do holenia, si doprajte približne 10-20 minútový teplý kúpeľ. Chĺpky potom zmäknú a nebudú klásť taký veľký odpor. Pri samotnom holení si nezabudnite starostlivo nastaviť teplotu vody, tá by mala byť vlažná.
  • Na smere záleží 

  1. Ak odstraňujete chĺpky proti smeru ich rastu, dosiahnete síce lepší výsledok, ale aj väčšie podráždenie. Depilujte vždy v smere rastu chĺpkov. Zabránite tak ich zarastaniu a svrbivým pupienkom.
  • Nechajte pokožku oddýchnuť si 

  1. V ideálnom prípade sa hoľte vždy večer, aby si pokožka mohla cez noc odpočinúť.
  • Ošetrujúce prípravky 

  1. Na často holené miesta používajte šetrné produkty, ktoré pokožku upokoja, hydratujú a nebudú ju ďalej dráždiť. Na oblasť podpazušia vyskúšajte napríklad antiperspirant Dove Original s ¼ hydratačného krému, ktorý pomáha jej regenerácii.

Antiperspirant Dove Original

Antiperspirant Dove Original je špeciálne vyvinutý pre veľmi citlivú pokožku podpazušia, často namáhanú práve holením. Vďaka obsahu ¼ hydratačného krému pomáha regenerovať pokožku a zanecháva ju jemnú na dotyk. Ďalej neobsahuje alkohol, takže nedráždi ani po holení a nespôsobuje nepríjemné pálenie. Jeho decentná mydlová vôňa navyše neprekrýva parfum. Samozrejmosťou je aj spoľahlivá ochrana proti poteniu po dobu 48 hodín.