Zápal močových ciest overíte aj doma

Častú návštevu toalety, nepríjemné pálenie a rezanie pri močení poznajú najmä ženy. Na infekciu močových ciest sú pre fyzické dispozície náchylnejšie ako muži. Prispieva k nej aj podchladenie a nižší príjem tekutín. K rýchlej a pohodlnej diagnostike ochorenia pomáha nový test Veroval Zápal močových ciest, ktorý si môže urobiť každý sám, v domácich podmienkach.

Bolesti v podbrušku, časté močenie, pálivá a rezavá bolesť, prípadne tiež krv v moči – to všetko sú príznaky zápalu močových ciest. Najčastejšie je spôsobený baktériou Escherichia coli, ktorá v momente prieniku do močovej trubice vyvolá infekciu. Ak identifikujete iba jeden z príznakov a nie ste si istí, či je nutné vyhľadať lekára a začať liečbu, môžete si dnes urobiť jednoduchý test aj doma.  

Zápal močového mechúra sa dá zistiť zo vzorky moču, ktorá bude v prípad infekcie obsahovať vyššie množstvo leukocytov, dusitanov a bielkovín. Na identifikáciu týchto látok je zameraný domáci test Veroval. Jeho presnosť je viac ako 97 %, takže spoľahlivosť výsledkov je porovnateľná s biochemickým laboratóriom. Výsledok zistí za pár minút

Zápal močových ciest a mechúra je veľmi nepríjemný, ak sa však zachytí včas, je veľmi dobre liečiteľný. Preto by mala v prípade pozitívneho výsledku rozhodne nasledovať návšteva lekára, ktorý stanoví ďalšie kroky a liečbu. Balenie domáceho testu Veroval Zápal močových ciest obsahuje dva testy, je teda možné následne si overiť, či liečba pôsobí ako má, a zápal ustupuje,“ dodáva Markéta Pilná, produktová manažérka spoločnosti HARTMANN – RICO.

Každý domáci test obsahuje návod s podrobnými inštrukciami, ktoré vás testovaním prevedú krok po kroku. K všetkým druhom testov Veroval sú k dispozícii aj inštruktážne videá na webe www.veroval.info/sk-SK a Youtube kanáli výrobcu. Domáci test Veroval Zápal močových ciest je voľne dostupný v lekárňach a predajniach zdravotníckych potrieb.