Račianske bežecké podujatie nielen pre Račanov.

Chillout zóna s témou Malých Krasnian pre rodinných príslušníkov a oddychujúcich

Pekné bežecké podujatie, ktoré vo svojom 4. ročníku už prerástlo lokálny rámec sa uskutočnilo v nedeľu 26.4.2015 pod záštitou starostu mestskej časti Bratislava – Mgr. Petra Pilinského.  V peknom skoro letnom slnečnom počasí si bežci prebehli  z Rače cez Juravu, k Pustému kostolíku a späť.

Víťazi

Víťazom Račianskeho polmaratónu sa stal Gabriel Švajda, ktorý zároveň stanovil nový rekord trate -1:16:16. Oficiálne prešlo cieľovou páskou polmaratónu 91 bežcov. Račiansku Desiatku (10,4 km) vyhral Talian Daniele Spallucci (aktuálne bývajúci v Krasňanoch) časom 34:30. Cieľom Desiatky prebehlo 245 bežcov.

Chillout zóna

Veľkému úspechu sa na podujatí tešila chill out zóna novovznikajúceho rezidenčného projektu Malé Krasňany. Ocenili ju nielen bežci, ktorí ju využívali na sústredenie sa pred štartom a oddych po odbehnutí, ale aj mamičky s deťmi, pre ktoré tu boli pripravené omaľovánky či balóniky a detičkám sa venovali animátorky. Ďalšou atrakciou bola možnosť nechať sa odfotiť profesionálnym fotografom. Fotografie v rámiku s motívom Malých Krasnian si bežci mohli nechať ako spomienku na aktívne trávenú nedeľu.

Vytiahni sa pred Ťahúnom

Okrem chill out zóny Malé Krasňany pripravili pre bežcov aj atraktívnu súťaž Vytiahni sa pred Ťahúnom. Keďže si desiatku odbehol aj Head of Sales partnera podujatia, spoločnosti Lucron development, Juraj Ťahún, každý, kto dobehol do cieľa pred ním, dostal od Malých Krasnian po dobehnutí vychladené pivo. Pivnú cenu si nakoniec vychutnalo 80 bežcov.